Islandilt Kukemurule lendleva Yagya (kodanikunimega Aðalsteinn Guðmundsson) nimi atmosfäärilise muusikasõpradele pikemat tutvustamist ei vaja.Mõjutatud sellisest artistidest nag GAS, Mauritzio ja Vangelis, on tema muusikas on omapäraselt ühildunud Jamaical sündinud dub-rütmid ja põhjamaiselt ambientsed helimaastikud.2002 aastal ilmutatud debüütalbum “Rhythm of Snow” (Force Inc.) on siiani omalaadse klassiku staatuses ning peale Kukemurul esinemist kulgeb Yagya edasi üleilmselt tuntud Montreali elektroonilise muusika festivalile “Mutek”

 

Yagya esineb reedel, 3-ndal augustil.

 

 

 

Intervjuu

 

1. Alustuseks selline tüüpiline, kuid siiski asjakohane küsimus – kuidas elab muusikamaailm Reykjavikis? Ole hea ja kirjelda paari sõnaga hetkeolukorda.Kas pigem eksisteerib loominguline paigalseis või on võimalik ette ennustada millegi uudse ja erilise (taas)tulemist?

Reykjavik on muusikaliselt väga aktiivne paik, kus leidub palju inimesi, kes loovad ja mängivad muusikat.Siin on mõned tõeliselt huvitavad festivalid ja lisaks väiksemad üritused, mis leiavad aset nädalavahetustel.Mulle tundub, et islandlased naudivad muusikat väga ja on uhked oma loomingu üle. Kindlasti ei ma nõus loomingulise stagnatsiooniga , kuid samas on väga raske ennustada mille uudsega keegi järgmisena välja tuleb. Arvan, et muusika uued žanrid ja loovus pärineb noortelt inimestelt, kes on alustanud iseseisvalt ning ei järgi üldist nägemust muusika reeglite kohta ja mis annab vabadust rohkem katsetada.

 

2. Nüüd aga korraks minevikku. Kas helikeel, mida Sa just nüüd ja praegu viljeled erineb palju suunitlusest või unistusest, millega oma muusikuteed kunagi alustasid?

Üldiselt on mul mõni ebamäärane idee, mida ma tahan luua ja millel on abstraktne lähtepunkt.Kui album / projekt saavutab konkreetsema vormi, siis üritan ma välja mõelda, kuidas on võimalik oma muusikat paremaks teha ning mitte jääda kinni oma algse idee juurde.

 

3. Maailm on tänasel päeval teadaolevalt üleküllastunud erinevast muusikast – mis on see miski, mis teeb Sinu loomingu eriliseks ses üldises tohuvapohus?

Mulle meeldiks arvata, et minu looming on introspektiivsem kui enamus muusikat.Ma proovin endast parima anda ja mis omakorda võimaldab kuulajal seda korduvalt nautida kuigi vahest ei pruugi minu muusikaline visioon anda koheset rahulolu võrreldes popmuusikaga.

 

4. Kui Sinu helilooming oleks toit, siis millise toiduga oleks tegemist?

Minu loomingus on palju väikseid koostisosi, mis mõjuvad kooslusena ja mõned osakesed jäävad esimesel kuulamisel tähelepanuta. Eelnevast lähtudes arvan, et maagilise kuju võtaks see just maheda ning õrnalt magusamaitselise karri näol – seal peaksid olema lisaks värsked ja aromaatsetsed vürtsid – ning seda segu on valmistatud piisavalt kaua, et maitsed seguneksid omavahel ja mille tulemuseks on maitsev ja toitev roog.

 

5. Ja lõpetuseks – kui kuuled sõna “Kukemuru”, siis milline on esimene teema, mis Sulle antud sõnaga seondub? (et asi keerulisem oleks, siis vastus ei olla Kukemuru Ambient :)

Hmm .. kuke kõlab nagu kake või kook ja Kukemuru suunab mind mõtlema Eestis asuvatest maapiirkondadest.Nii et, see sätib mu mõtetesse mahlase koogi, mida saab suvel Eestimaa looduses süüa.