Kaido Kirikmäe alustas muusikalise tegevusega 1990. aastal, liikudes psühhedeelilise rock-suunitluse juurest peagi edasi eksperimentaalsemate kõlapiltide suunas.
Kirikmäe loob ja esitab oma muusikat kontsertidel 100% reaalajas, tekitades massiivseid ja rafineerimata, kuid orgaanilisi helilaineid vokaali, erinevate akustiliste instrumentide, luuperi ning analoog-aparaatide kaasabil.Ise nimetab ta oma helikeelt pigem orgaaniliseks kui elektrooniliseks muusikaks.
Kirikmäe on lisaks kolmele sooloalbumile avaldanud loomingut erinevatel kogumikplaatidel.Samuti on tema muusika kõlanud nii kunstinäituste kui ka loodussaadete taustaks.
2016.a. lõpus avaldas Kirikmäe koostöös kirjanik-semiootik Valdur Mikita ja helilooja-kitarrist Robert Jürjendaliga ühise sõna ja muusika-albumi “Iluküsija”, mida ERR Kultuuriportaal iseloomustas kui heliplaati, mis “avastab Eesti muusikamaastikel uusi territooriume”.

 

Sooloesinejana on ta lisaks Eestis toimunud olulistele sündmustele(Kumu Öö, ERM-i Öö, Hea Uus Heli,Pöff, TMW, Sleepwalkers, Maailmafilm, “Vana filmilindi festival” jne.) oma heliloomingut esitlenud Lätis, Leedus, Venemaal, Soomes, Poolas(Asymmetry & Woodstock festival), Saksamaal, Shveitsis, Ungaris(Sziget festival), Rumeenias, Inglismaal, Islandil(Iceland Airwaves & Extreme Chill festival) ning Tšiilis.
Alates 2015.a. musitseerib Kirikmäe live-duos Jürjendal & Kirikmäe ning 2016. aastast trios Mikita / Jürjendal / Kirikmäe.

 

2017.a. lõpus ilmus Kirikmäel seitsme aasta pikkuse pausi järel kolmas sooloalbum “Rawberry Files”, mis novembrikuu teisel nädalal kuulus üllataval kombel koos ansambli Miljardid debüütalbumiga Raadio 2-s R2 “Nädala lemmikute” hulka.

 

Kirikmäe esineb reedel, 3-ndal augustil.

 

WWW